КИЇВСЬКИЙ ІНСТИТУТ

НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ ІНСТИТУТ

Київський інститут > Культурні заходи > 23 травня в українському суспільстві відзначають День Героїв

23 травня в українському суспільстві відзначають День Героїв

Ідея пам’ятної дати зародилася в національно-визвольному русі під час Другої світової війни в 1941 році. День цей обрали невипадково: 23 травня 1938 року був убитий полковник армії УНР, державний, військовий і політичний діяч Євген Коновалець, один з головних ідеологів українського націоналізму. Потім День Героїв продовжили відзначати в українській діаспорі. З відновленням Україною незалежності в 1991 році пам’ятна дата почала повертатися. А з нападом Росії на Україну у 2014 році пам’ятний день стали відзначати масштабніше. Поряд з історичними постатями борців за незалежність у XX столітті вшановують сучасних героїв, які на полі бою захищають Україну від російської агресії.

Курсанти Київського інституту Національної гвардії стали учасниками тематичної зустрічі до Дня героїв. Подію організували Український інститут національної пам’яті, Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану і Національний музей Революції Гідності Maidan Museum.

Під час події обговорювались дуже важливі питання:

  • Як підтримувати інтерес суспільства до героїв сучасної російсько-української війни?
  • Чи готове українське суспільство до проблем пов’язаних з адаптацією героїв, що повернулися з війни?
  • Чи нівелює масовий героїзм подвиги окремих людей?
  • Чи можна говорити про таке явище як народ-герой, нація-герой?
  • Які практики героїзації може запропонувати Україна на міжнародному рівні?

Обговорення викликало неабиякий інтерес у присутніх. Адже до обговорення були запрошені військові, історики, волонтери, журналісти.

Зокрема:

  • Ігор Гордійчук, генерал-майор, начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна;
  • Іван Патриляк, доктор історичних наук, капітан, заступник начальника відділу історії тактики частин, видів, родів військ (сил) Збройних сил України Центру досліджень воєнної історії Збройних сил України;
  • Антон Дробович, Голова Українського інституту національної пам’яті, солдат Збройних сил України;
  • Юрій Сиротюк, директор аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень», молодший сержант гранатометник 5-ої окремої штурмової бригади Збройних сил України;
  • Андрій Ковальов, пресофіцер 112-ої бригади сил ТрО Збройних сил України;
  • Катерина Приймак, співзасновниця Жіночого ветеранського руху, госпітальєрка.

Курсант Олег Сокур  був вражений кількістю проблемних питань, які потребують вирішення:

  • Виявляється, тема героїзму потребує правильного підходу і вшанування. Адже, часто ми говоримо про полеглих, забуваючи про потребу звернути увагу на живих героїв, тих хто вижив, вистояв і продовжує боротьбу з ворогом. Для нас курсантів, було дуже багато нової інформації, нових думок і проблемних питань. Добре, що тема героїзму не тільки обговорюється в суспільстві, а й вирішується.

Із вдячністю пам’ятаємо про тих, завдяки кому Україна постала як держава, проголосила свою незалежність, а в 1991 році відновила її, і про тих, завдяки кому нашу державу збережено та, переконані, буде повністю звільнено від російської навали. Маємо привілей жити у часи героїв і знати їх.

Слава всім, хто боронив та боронить Україну!

Героям слава!

Привіт Перейти до вмісту