КИЇВСЬКИЙ ІНСТИТУТ

НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ ІНСТИТУТ

Київський інститут > Важливе > «Цифрова трансформація наукової діяльності у закладах вищої освіти в умовах інтеграції»

«Цифрова трансформація наукової діяльності у закладах вищої освіти в умовах інтеграції»

Представники керівництва, науково-педагогічних та наукових працівників Київського інституту Національної гвардії України взяли участь в роботі круглого столу «Цифрова трансформація наукової діяльності у закладах вищої освіти в умовах інтеграції», який був організований Офісом підтримки вченого в онлайн форматі. Участь у заході взяли понад 1200 осіб. Представники КІ НГУ, на засвідчення участі в заході, отримали сертифікати.
 
Метою заходу було обговорення досвіду застосування у закладах вищої освіти цифрових сервісів та е-інфраструктур, розгляд особливостей застосування інструментів відкритої науки, особливості цифровізації наукової діяльності та обмін досвідом.
 
Розвиток цифрових сервісів та цифрових інфраструктур – запорука інтеграції України до Європейського дослідницького простору та Єдиного цифрового ринку Європейського Союзу. Глобальні виклики (пандемія, російська агресія) показали необхідність активного застосування у закладах вищої освіти цифрових сервісів та е-інфраструктур для забезпечення освітньо-наукових потреб.
 
Е-інфраструктура – це окремий різновид цифрових інфраструктур, основним завданням яких є отримання, зберігання, управління та інтеграція дослідницьких даних, їх глибинний аналіз, візуалізація, створення моделей на їх основі, інші види обробки наукової інформації та даних.
 
В Україні функціонують різні види е-інфраструктур, що виконують покладені на них функції та задачі. Особливої уваги потребують цифрові сервіси та е-інфраструктури, що забезпечують роботу науково-освітнього простору, тому, метою заходу стало обговорення досвіду застосування в закладах вищої освіти цифрових сервісів та е-інфраструктур, розгляд особливостей застосування інструментів відкритої науки, особливості цифровізації наукової діяльності та обмін досвідом.
 
Круглий стіл тривав понад 3 години та складався з 3 сесій:
Сесія 1. Цифровізація науки: від макрорівня (EOSC, GEANT, URIS, НРАТ) до мікрорівня. Забезпечення відкритого доступу до дослідницької інфраструктури.
Сесія 2. Національний план щодо відкритої науки: нормативно-правові акти в середньостроковій перспективі.
Сесія 3. Успішні кейси: цифрова трансформація наукової діяльності у закладах вищої освіти України.
 
До участі у круглому столі долучилися представники:
Директорату науки та інновацій та Директорату цифрової трансформації МОН України;
Amazon AWS;
Асоціація УРАН;
ЕРАМ (IT-компанія партнер Amazon AWS);
Виконавці проєкту OCRE (Відкриті хмарні ресурси для науки та освіти, проєкт засновано при сприянні GEANT та ЄС);
Керівники та працівники закладів вищої освіти та наукових установ України.
 
Привіт Перейти до вмісту