КИЇВСЬКИЙ ІНСТИТУТ

НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ ІНСТИТУТ

Київський інститут > Навчання > Курсанти КІ НГУ вивчають методи протидії дезінформації разом з Альоною Романюк

Курсанти КІ НГУ вивчають методи протидії дезінформації разом з Альоною Романюк

Розібрати приклади типових фейків на частини, щоб навчитися швидше помічати подібне в інфопросторі, спробували першокурсники факультету забезпечення державної безпеки КІ НГУ разом з Альоною Романюк. Фактчекерка, викладачка Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, авторка проєкту з протидії дезінформації «НотаЄнота» провела курсантам майстер-клас.

«Те, що в нас намагаються недооцінювати ворога, – це погано. Поруч із недолугими фейками трапляються дуже якісні вкиди, дуже якісні маніпуляції. Наразі вони спрямовані на те, щоб деморалізувати нас зсередини. Однією з цільових аудиторій російської пропаганди є рідні та близькі військовослужбовців», – зазначила Альона Романюк, розповідаючи курсантам про наслідки скептичного ставлення до недостовірного.

За основу взяли кілька поширених неправдивих повідомлень із соціальних мереж, месенджерів, телеканалів, аби простежити особливості їхнього створення, поширення і сприйняття. Говорили про посилання на авторитети, анонімні джерела, емоційне накручування, апеляцію до забобонів, конспірологічних теорій, викривлення інформації тощо. І про напівправду: один рядок обману, що сховався між кількома абзацами достовірного, може наробити більше лиха, ніж відверта брехня.

Під час майстер-класу курсанти активно долучались до обговорення прикладів, які наводила гостя. Але навіть майже двогодинного спілкування виявилось замало. Тож має бути продовження.
 
Зустріч із Альоною Романюк організувала кафедри мовної підготовки як один із заходів, спрямованих на пропагування інфомедійної грамотності, виваженого і критичного сприйняття інформації за матеріалами українських та англомовних ресурсів.
Привіт Перейти до вмісту