КИЇВСЬКИЙ ІНСТИТУТ

НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ ІНСТИТУТ

Київський інститут > Навчання > Воєнна історія та сучасність. Бінарне заняття з курсантами 1 року навчання

Воєнна історія та сучасність. Бінарне заняття з курсантами 1 року навчання

На факультеті забезпечення державної безпеки відбулися бінарні заняття з курсантами першого року навчання з навчальної дисципліни «Історія війн та воєнного мистецтва (у тому числі воєнна історії України)». Вони були організовані та проведені під керівництвом заслуженого працівника освіти України, професора кафедри соціально-гуманітарних та правових дисциплін факультету забезпечення державної безпеки, професора Володимира Зеленого та провідного фахівця відділу освітніх проектів Національного музею історії України у Другій світовій війні Алли Грушецької. Крім цього, під час проведення занять, у них брали участь на різних локаціях досвідчені фахівці Ірина Коцаб’юк, Ксенія Савельєва, Олександр Шемеляк, Валерій Плакида, а медійне забезпечення організовував Роман Пупенко.

Заняття були сплановані та проведені на базі Національного музею історії України у Другій світовій війні. Задля формування цілісного розуміння історії військових, правоохоронних структур в Україні різних часів та її зв’язку із сучасністю, заняття були організовані на семи навчальних місцях.

На першому навчальному місті – головній експозиції музею, розглянуті питання участі українців у Другій світовій війні у військових та правоохоронних формуваннях різних країн; на другому навчальному місті –”Україна-Розп’яття”, вивчені фрагменти бойових дій Збройних Сил та Національної гвардії України на початку військової агресії Російської Федерації проти України; на третьому навчальному місті – майданчику бойової техніки, де представлені 65 зразків техніки та озброєння ХХ ст., курсанти мали можливість реально побачити та практично зайняти місця членів екіпажу деяких її видів; на четвертому навчальному місті – “Загроза з неба”, відбулося знайомство здобувачів освіти з ворожими дронами російсько-української війни та способами їх знищення; п’яте навчальне місце – “Айдар. 10 років”, відтворює історію від добровольчого батальйону територіальної оборони “Айдар” до окремого штурмового батальйону Сухопутних військ Збройних Сил України та досвід його бойових дій; шосте навчальне місце присвячене 80 річниці депортації кримських татар у 1944 році та способам її здійснення; сьоме навчальне місце – “Знак на щиті”, розкриває історію Тризуба та його встановлення на щиті монументу «Батьківщина-мати».

Заняття було проведено динамічно, викликало зацікавленість у курсантів та досягло своєї мети.

Привіт