КИЇВСЬКИЙ ІНСТИТУТ

НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ ІНСТИТУТ

Київський інститут > Культурні заходи > Курсанти КІ НГУ відвідали Музей Івана Гончара

Курсанти КІ НГУ відвідали Музей Івана Гончара

Традиційно до Великодніх свят курсанти Київського інституту Національної гвардії України відвідують Музей Івана Гончара, щоб дізнатись про традиційні орнаменти, регіональні особливості писанок та їх колорит. Заняття з писанкарства проводить заступниця директора з нематеріальної культурної спадщини Мирослава Вертюк.

Тиша музею, спокійний голос пані Мирослави, полум’я свічок та різнобарв’я орнаментів, з першої хвилини, занурюють курсантів у Великодню атмосферу створення писанки. Затихають голоси, сповільнюються рухи, і руки, що звикли до зброї, бережно тримають свою писанку, виводячи на ній візерунок. В майстерні родиться диво у кожного своє, неповторне:

Орнамент для писанки обрав традиційний для мого регіону, але доповнив своїми візерунками. Зараз, коли дивлюсь на свою писанку, відчуваю радість і піднесення. Впевнений, що розписування писанок стане традицією в моїй сім’ї“, – Ділиться враженнями курсант Володимир Чучманов.

Дякуємо працівникам музею, особливо пані Мирославі Вертюк за чудову нагоду курсантам відпочити від військових буднів та отримати вміння, досвід, започаткувати традицію, а згодом передати все це своїм дітям.

Привіт