КИЇВСЬКИЙ ІНСТИТУТ

НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ ІНСТИТУТ

Київський інститут > Наука > КІ НГУ проводить І Всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю

КІ НГУ проводить І Всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю

«Проблеми ефективності мовної комунікації в умовах інформаційної агресії» – під такою назвою 26 квітня в Київському інституті Національної гвардії України відбулась І Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю. Захід, організований кафедрою мовної підготовки, зібрав науковців як із профільних навчальних закладів системи МВС, так і з цивільних закладів вищої освіти, а також стейкхолдерів з Головного управління Національної гвардії України, які координують мовну підготовку, здобувачів освіти з різних навчальних закладів. Конференція відбулась у змішаному форматі.

«Володіння іноземними мовами – не просто вимога часу, а гостра необхідність, зумовлена потребою якісної комунікації з підрозділами держав-членів НАТО. Створення умов для ефективного вивчення іноземних мов курсантами, поліпшення умінь фахово комунікувати українською – у нас в пріоритеті», – зазначив  т.в.о. начальника Київського інституту Національної гвардії України полковник Андрій Мартинюк.

Задля ефективної комунікації з курсантами і створення максимально зручних умов для вивчення англійської та української мов кафедра мовної підготовки створила два телеграм-канали: «EasyEnglish» та «Українська – це легко».

«Наші викладачі завжди раді допомогти курсантам поліпшити мовні навички. Адже знання мов – і запорука успіху, і складник безпеки», – зазначила завідувачка кафедри мовної підготовки Світлана Мудра.   

Про досвід викладання англійською, специфіку вивчення іноземних мов за кордоном розповіла під час конференції cтарший науковий співробітник Winchester University  Людмила Березова.  Завідувач кафедри правничої лінгвістики Національної академії внутрішніх справ Світлана Шутенко закцентувала увагу на особливостях мовної підготовки в закладах вищої освіти сектору безпеки та оборони. Член Національної комісії зі стандартів державної мови Ольга Новікова порушила проблему дотримання мовних стандартів. До слова, Київський інститут Національної гвардії України долучився до роботи над уніфікацією  перекладів військової термінології українською мовою.

Учасники конференції порушували питання мовної комунікації в контексті інфомедійної грамотності, протидії дезінформації. Про нові виклики в соцмережах крізь призму використання штучного інтелекту розповіла засновниця волонтерської ініціативи «Як не стати овочем», постійна запрошена спікерка Києво-Могилянської бізнес-школи Оксана Мороз.

Під час пленарного і секційного засідань конференції порушувались питання інформаційно-комунікативної безпеки в умовах російсько-української війни, впливу інформаційної агресії на мовну культуру, питання професійної комунікації військовослужбовців, шляхів протидії інформаційній агресії мовними та комунікативними засобами, а також методики вивчення іноземних мов.

Дякуємо всім учасникам за надзвичайно цікаві та інформативні доповіді, об’єднані спільною темою «Проблеми ефективності мовної комунікації в умовах інформаційної агресії»!

Привіт