КИЇВСЬКИЙ ІНСТИТУТ

НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ ІНСТИТУТ

Київський інститут > Культурні заходи > Показ фільму «20 днів у Маріуполі» в Київському інституті Національної гвардії України

Показ фільму «20 днів у Маріуполі» в Київському інституті Національної гвардії України

До особового складу Київського інституту НГУ завітала частина творчої команди фільму «20 днів у Маріуполі». Кінострічка українського режисера Мстислава Чернова вже отримали багато нагород, серед них престижний приз глядацьких симпатій на головному фестивалі незалежного кіно Sundance. А в 2024 році «20 днів у Маріуполі» буде представляти Україну на премії «Оскар» у категорії «Найкращий документальний фільм».

Фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко спільно з Черновим працювали над фільмом. Як команда Associated Press, вони прибули до Маріуполя лише за годину до початку повномасштабного вторгнення Росії і протягом майже місяця знаходилися там у важких умовах облоги.

Члени команди Associated Press стали останніми міжнародними журналістами в оточеному Маріуполі. Вони продовжили роботу в облозі та зафіксували кадри, які пізніше стали визначальними образами війни: смерті дітей, масові поховання, розбомблений пологовий будинок та інші жахи російських злочинів.

Курсанти, офіцери, службовці Інституту долучилися до перегляду картини, після чого поділилися своїми враженням та поспілкувалися з творчою командою, що працювали над фільмом. Наприкінці заходу всі присутні вшанували пам’ять тих, кого не стало від рук російських загарбників хвилиною мовчання.

Ініціатором та організатором благодійного показу документального фільму «20 днів у Маріуполі» для особового складу Інституту став Євген Тузов.

Привіт