КИЇВСЬКИЙ ІНСТИТУТ

НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ ІНСТИТУТ

Київський інститут > Навчання > Курсанти навчилися боротися з маніпулятивними фактами в інформаційному просторі

Курсанти навчилися боротися з маніпулятивними фактами в інформаційному просторі

Доцент кафедри мовної підготовки Валентина Козак взяла участь в освітній поїздці українських викладачів до Чехії з метою підвищення кваліфікації. Міжнародне стажування, організоване Асоціацією з міжнародних питань (АМО), відбувалося в м. Брно (Чехія), м. Відень (Австрія), м. Прага (Чехія). Упродовж тижня учасники, а це викладачі ЗВО з різних регіонів України, відвідували лекції англійською мовою, вивчали особливості викладання на факультеті соціальних студій в Університеті Масарика, досвід роботи комунікаційників Уряду Південно-Моравського краю, журналістів чеського радіо і телебачення, української редакції «Радіо Свобода» в Празі.

По завершенню стажування відбулася зустріч із курсантами факультету забезпечення державної безпеки на тему: «Факт чи не факт: як не пійматись на обман».

Щоб пояснити відмінність між фактами та тим, що ними є, Валентина Козак запропонувала кожному з курсантів навести по три факти про себе. А вже потім на основі відповідей проаналізували відмінності. За прикладами з соціальних мереж простежили, як поширюється дезінформація, за матеріалами публікацій в онлайн-медіа – як виникають маніпуляції, коли факти змішуються з судженнями. Порушили тему сприйняття України в європейських країнах. Приміром, в Австрії про Україну досі знають занадто мало. І проблема не тільки в недостатній комунікації.

Також курсанти змогли переглянути матеріали виставки «Справжні причини війни, або як працює російська пропаганда», що відкрилась у Київському інституті НГУ.

Привіт