КИЇВСЬКИЙ ІНСТИТУТ

НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ ІНСТИТУТ

Київський інститут > Навчання > Курсанти Київського інституту НГУ практично відпрацювали підрив вибухових речовин

Курсанти Київського інституту НГУ практично відпрацювали підрив вибухових речовин

З курсантами факультету «Службово-бойова діяльність» на базі однієї з частин київського гарнізону було проведено заняття з теми: «Практичний підрив вибухових речовин». Під час цього заняття здобувачі закріпили теоретичні знання щодо основних характеристик вибухових речовин та засобів підриву, а також відпрацювали практичні навички, такі як вибух вогневим способом, вибух електричним способом та використання детонуючого шнура. Проведення практичних вправ включало демонстрацію правил поводження з вибуховими речовинами та засобами підриву.

Під час вивчення вогневого способу підриву, курсанти отримали навички з перевірки вогнепровідного шнура та капсюля-детонатора, виготовлення запалюючих трубок з додержанням відповідних заходів безпеки і використання їх для ініціювання одиночного вибуху фугасних зарядів. Зробивши висновок, що простота і швидкість виконання, а також відсутність складних і коштовних пристосувань, приладів, засобів є переваги вогневого способу підриву, навчальні групи перейшли до другого питання.

Друге питання включало в себе відпрацьовування з  військовослужбовцями навчальних груп практичних навичок з улаштуванням електричних мереж та їх розрахунку. Практично визначили переваги та недоліки послідовного та паралельного з’єднання електродетонаторів. Здійснили перевірку електродетонаторів на справність. Мали нагоду попрацювати з підривними машинками (ПМ 2020, ПМ-4), перевіряючи ними справність мережі та безпосередньо здійснюючи вибухи. Отримані знання та досвід дозволили зробити висновки щодо переваг та обґрунтованості використання вогневого та електричного способів підриву в змодельованій ситуації.

Розглядаючи використання детонуючого шнура для підриву заряду вибухової речовини, здобувачі закріпили теоретичні знання про будову детонуючого шнура та отримали практичні навички щодо його з’єднання його різними способами. З дотриманням відповідних заходів безпеки курсанти особисто відрізали детонуючий шнур від основної бухти та влаштовували підрив тротилових з використанням детонуючого шнура, “безкапсульним способом (бойовик)”. Комбіновану мережу з детонуючих шнурів та електродетонатора активували за допомогою сучасної підривної машинки ПМ-2020, дотримуючись необхідних процедур та заходів безпеки.

Під час підведення підсумків було зроблено висновок, щодо засвоєння практичної складової заняття. Викладач нагадав що використання вибухових речовин і засобів підриву дозволяє своєчасно  проводити фортифікаційне обладнання позицій, проводити руйнування різноманітних об’єктів із метою ускладнення дій противника та знищувати матеріальну частину військового майна, обладнувати проходи в мінно-вибухових і невибухових загородженнях.

Курсанти вміло охарактеризували кожен з способів підриву. Розгорнуто відповіли за допомогою яких засобів вони реалізуються. Порівнюючи способи підриву здобувачі розуміли в яких випадках краще застосовувати той чи інший спосіб.

Привіт