Працівниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (Офіс Омбудсмана України) проведено бінарне (лекційне) заняття зі здобувачами 2-го року навчання факультету забезпечення державної безпеки

В Київському інституті НГУ відбулося бінарне (лекційне) заняття, в якому взяли участь співробітники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини – О. Кот і В.Дятел.

На запрошення кафедри правового забезпечення діяльності НГУ та задля набуття гвардійцями ґрунтовних знань з навчальної дисципліни «Основи конституційного права України» запрошені гості розповіли про особливості діяльності Омбудсмана в системі гарантій конституційних прав і свобод.

Під час лекції були проаналізовані конституційні та правові аспекти роботи Уповноваженого. Зокрема, було висвітлено роль та функції Уповноваженого в гарантуванні прав і свобод згідно з Конституцією України. Запрошені фахівці розповіли про склад та структуру Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, включаючи особливості напрямків діяльності представників цієї інституції.

В ході бесіди були розглянуті аспекти захисту прав військовослужбовців, в тому числі військовослужбовців, які брали участь у бойових діях, та членів їхніх родин. Доповідачі наголосили на важливості здійснення моніторингу додержання прав вказаних категорій осіб і поінформували присутніх стосовно ролі Уповноваженого у процесі дотримання державними органами прав військових та їх сімей.

Учасники зустрічі з’ясували основні проблеми, з якими стикаються військовослужбовці (в тому числі і учасники бойових дій), такі як доступ до соціального захисту, медичної допомоги та правового захисту, забезпечення процесу реінтеграції військовополонених в суспільство.

Заняття завершилося активними спілкуванням запрошених гостей
з курсантами (запитаннями та обговорення). Присутні отримали фахові знання щодо ролі та функцій Уповноваженого в системі забезпечення конституційних прав і свобод, а також особливостей захисту прав військовослужбовців та актуальних проблемних питань у цій сфері.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Привіт