На початку нового 2023-2024 навчального року кафедрою вогневої та спеціальної підготовки факультету службово-бойової діяльності НГУ з особовим складом курсантів першого року навчання проводились позапланові бінарні заняття з дисципліни «Стрілецька зброя та вогнева підготовка».

Вперше за всю історію Інституту для проведення такого роду занять керівництвом кафедри був запрошений не просто офіцер НГУ з 6-ти річним бойовим досвідом (2017-2022 років), не просто колишній військовослужбовець славнозвісного батальйону оперативного призначення ім. Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького, а людина, яка є символом відваги та непереможності, цілеспрямованості, нескореності та самопожертви за ради перемоги над російськими загарбниками. Людина, яка особисто знищила безліч ворогів, яка побувала в самому пеклі, отримала численні поранення, двічі викликала «вогонь на себе», яка дві доби без води і їжі боролась за своє життя, і врешті-решт виборола перемогу над смертю.

В гості до Інституту завітав розвідник, снайпер, учасник списку молодих лідерів України Forbes 2023 року «30 до 30: творці майбутнього», Герой України, молодший лейтенант Дмитро Фінашин (позивний – «Фін»).

Метою таких занять було ознайомлення першокурсників з основами дисципліни «Стрілецька зброя та вогнева підготовка» та її практичного значення для подальшого професійного розвитку майбутніх командирів.

Почесний гість на прикладі особистого бойового досвіду довів курсантам необхідність вивчення та опанування сучасними зразками озброєння, як єдину можливість ефективного знищення противника в бою. Розповів про особливості використання різних зразків озброєння в умовах сьогоденної війни з російськими загарбниками. Звернув увагу на обов’язкове дотримання мір безпеки при поводженні зі зброєю та боєприпасами, а решту часу відповідав на чисельні запитання курсантів.

Заняття завершилось в дружній атмосфері груповим фотографуванням курсантів на згадку о зустрічі зі справжнім Героєм України.

В якості висновку слід зазначити, що запрошення до проведення занять таких героїчних особистостей дозволяє дізнатись, перейняти та впровадити їх реальний бойовий досвід, покращити мотивацію та підняти бойовий дух майбутніх офіцерів. Такі зустрічі кращі за інші заходи сприяють патріотичному вихованню курсантів. А крім того, це віддання шани і поваги тим героям, котрі багато років не шкодуючи власного життя захищали і продовжують захищати свою рідну і незалежну Батьківщину!

Післямова.

Для бажаючих ознайомитись більш детально про героїчний шлях та долю Дмитра, нижче приведені деякі посилання: